the-hangover-part-iii-filmdoktoru“The Hangover / Felekten Bir Gece” serisinin muhtemel (belki de şimdilik) son filmi olan “The Hangover Part III / Hangover 3: Felekten Bir Gece”, ilk filmin kalitesine yetişemeyen, ama ikinci film kadar da rezil olmayan bir film. Açıkçası ben izlediğime bu sefer pişman olmadım. Tabii belki bu öncesinde daha kötü bir film izlememden kaynaklanıyor olabilir. Orasını bilemeyeceğim.

Karakterlerimiz Phil, Stu, Alan ve Doug’ın yine başlarını belaya soktukları film, açıkçası 2007 yılında başlayıp zorla uzatılan hikayeyi az çok sonlandırıyor. Kısaca Las Vegas’ta başlayan macera Las Vegas’ta son buluyor. Ama jenerik arasındaki sahneyle acaba son buluyor mu sorusu da akla gelmiyor değil. Mantıksızlığın yine tavan yaptığı filmde saçmala dozunun ikinci film kadar olmaması filmin olumlu tarafı. Kısaca eğer mantık aramadan zaman geçirmek için bir film arıyorum derseniz bu film sizin cevabınız olabilir. Peki, gerekli bir film mi? Tabii ki hayır.

Çok nadir de olsa zaman zaman güldürmeyi başaran filmin oyuncu kadrosunda ise değişiklik yok. Hikayeyi Ken Jeong’un karakteri Chow üzerine yoğunlaştırmaları film açısından iyi olmuş. En azından biraz da olsa izlemeye değer saçmalık sunuyor. Onun dışında kadroya katılan Melissa McCarthy ve John Goodman, filmde pek de bir farklılık yaratmıyor. Zaman geçirmek isteyenlere veya madem seriye başladım o zaman bitireyim diyenlere.

Yönetmen: Todd Phillips
Senaryo: Todd Phillips, Craig Mazin
Oyuncular: Bradley Cooper, Zach Galifianakis, Ed Helms, Ken Jeong, John Goodman, Melissa McCarthy
Orijinal Müzik: Christophe Beck
Görüntü Yönetimi: Lawrence Sher
Kurgu: Jeff Groth, Debra Neil-Fisher
Süre: 100 dk.
Ülke: ABD

NOT: F

Yorumlar

Loading Facebook Comments ...