teenage-mutant-ninja-turtles-out-of-the-shadows-filmdoktoruİlk filmle istediği kaliteyi yakalayamasa da gişe anlamında beklenileni veren “Teenage Mutant Ninja Turtles / Ninja Kaplumbağalar”, sevilen karakterleri günümüz teknolojisiyle tekrardan bir araya getirerek bir neslin hayalini gerçekleştirmeyi başaran devam filmi “Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows / Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden”le seyirciye eğlenceli bir film sunuyor.

Önceki filmde olduğu gibi klişe olayların ve ucuz esprilerin yine yoğunlukta olduğu filmin daha çok “Ninja Kaplumbağalar”la büyümüş nesle hitap ettiğini söylemek gerek. Bebop ve Rocksteady gibi iki ikonik “Ninja Kaplumbağalar” karakterini sonunda günümüz teknolojisiyle görebilmek sanırım benim gibi bu karakterlerle büyüyen izleyeciler için bir nimet. Çizgi filmin de bu derece sulu esprilerle dolu olduğunu düşünürsek aslında filmin çok daha farklı bir tonda olamayacağını söylemek gerek. O yüzden bu şartları göz önünde bulundurarak izlediğim filmden farklı bir keyif aldım. Ayrıca, yine başka bir meşhur karakter olan Krank’i de görmek beni çok sevindirdi. Yıllar önce görmenin neredeyse imkansız olduğu karakterleri görmek gerçekten mutlu etti. Öte yandan, Casey Jones karakterinin filmde yeterince rol almaması filmin eksilerinden.

Film yukarıda da bahsettiğim gibi oldukça eksiği mevcut. Buna tabii ki yine dünyanın tehdit edildiği senaryoyu da eklemek gerek. Tyler Perry’nin abartı oyunculuğunun fazlasıyla göze battığı, Megan Fox’un yine görsel olarak kendini gösterdiği bir filmden zaten fazlasını beklememek gerek. Bu yüzden karakterleri seven izleyecilerin filmden daha fazla keyif alacağını düşünüyorum. Buna rağmen kaplumbağalar arasında yakalanan kimya oldukça güzel olmakla beraber seyirciye eski filmlerdeki New York havasını hissettirmeyi başarıyor. Keşke filmin finali de daha küçük çaplı ve New York’a özgü olsaydı; çünkü dünyanın tehdit edilmesi geleneği artık çok sıkmaya başladı.

“Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows / Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden” renkli karakterleriyle öne çıkan daha çok karakterleri sevenlerin keyif alacağı bir film. Umarım yaptığı az gişesine rağmen üçüncü filmle seyirciye daha eğlenceli bir devam filmi sunmayı başarırlar.

Yönetmen: Dave Green
Senaryo: Josh Appelbaum, André Nemec
Oyuncular: Megan Fox, Will Arnett, Tyler Perry
Orijinal Müzik: Steve Jablonsky
Süre: 112 dk.
Ülke: ABD

NOT: C

Yorumlar

Loading Facebook Comments ...