red2-filmdoktoru“Red 2”yi izlemeden önce beklentilerimin düşük olduğunu belirtmek isterim. Her ne kadar ilki filmi beğenmiş olsam da bu bölümün onun kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum, ama bu demek değil ki ilk filmde harikuladeydi. Sadece onun kadar eğlenceli bir materyal sunmayacağını düşünüyordum. Neyse ki, film beklentilerimi bir yere karşıladı.

En az ilk filmin kalibresinde bir film olan “Red 2”, seriyi beğenen izleyicilere yönelik mizahı elinden bırakmayan eğlenceli bir yapım. Eğer mantık aramadan izlenilecek aksiyon sahneleri,  Bruce Willis, Helen Mirren, John Malkovich, Anthony Hopkins ve Catherine Zeta-Jones yıldız oyuncu kadrosu ve “Red” eğlencesinde bir film istiyorsanız, bu film açıkçası tam size göre. Tabii filmin bir DC Comics uyarlaması olduğunu unutmamak lazım.

Mantıksız aksiyonuna rağmen oldukça temposuz bir ilk yarıdan sonra seyirciye eğlenceli sahneler sunmasını bilen filmin en güzel yanlarından biri ilk filmde olduğu gibi John Malkovich’in kendisi. Onun dışında Anthony Hopkins varlığıyla seriye taze kan katmış. İlk filmin biraz gerisinde belki ama serinin hayranlarını tatmin etmeye yetecektir.

Yönetmen: Dean Parisot
Senaryo: Jon Hoeber, Erich Hoeber (senaryo)
Oyuncular: Bruce Willis, Helen Mirren, John Malkovich, Mary-Louise Parker, Anthony Hopkins, Catherine Zeta-Jones, David Thewlis, Brian Cox, Byung-hun Lee, Neal McDonough
Orijinal Müzik: Alan Silvestri
Görüntü Yönetimi: Enrique Chediak
Kurgu: Don Zimmerman
Süre: 116 dk.
Ülke: ABD

NOT: C

Yorumlar

Loading Facebook Comments ...