Robert Downey Jr.

Fısıltılar

“True Detective”in yaratıcısı Nic Pizzolatto söylentilere göre Mayıs ayından beri HBO ile, Robert Downey Jr.’ın başrol oynayacağı bir dizi üzerinde çalışıyor.

Robert Downey Jr.’ın 2011’den beri Warner Bros. için bir film olarak hazırladığı Perry Mason (1957) uyarlaması, “The Judge”ın gişelerdeki performansından sonra askıya alınmıştı. Şimdi ise dizi akımının kuvvetlenmesiyle, televizyon vasıtasıyla projenin hayat bulmasına karar verildi.

Henüz hikayesi üzerine bir bilgi bulunmayan Nic Pizzolatto’nun yazacağı hukuk dramında Robert Downey Jr.’ın sadece başrol ile sınırlı kalmayacağı görülüyor. Pizzolatto, Joe Horacek, Downey ve eşinin yapımcılık rolleri üstlenecekleri söyleniyor.

August 22, 1958 PERRY MASON "The Case of the Sardonic Sergeant" Raymond Burr as Perry Mason. T15441_74 Copyright CBS Broadcasting, Inc., All Rights Reserved, Credit: CBS Photo Archive
22 Ağustos 1958 – PERRY MASON “The Case of the Sardonic Sergeant” Raymond Burr.

Perry Mason?

Projenin, Raymond Burr’ün başrol aldığı elit bir avukatın hikayesini anlatan orijinal Perry Mason’a ne derece sadık kalacağı henüz belli olmasa da, Ally McBeal’dan beri Robert Downey Jr.’ın ilk televizyon rölü olacak.

Üçüncü bir sezonun garantilenmediği “True Detective” rafa kaldırılmışken, Nic Pizzolatto HBO ile olan uzun kontratını bu devasa proje ile devam ettirecek gibi görünüyor.

HBO, Pizzolatto ve Downey Jr.’ın temsilcilerinden henüz bir yorum yok.

Teşhis

Heyecanla beklediğimiz “The Magnificent Seven“ın da yazarı olan Emmy adayı Nic Pizzolatto’nun “True Detective”le neler yapabileceğini gördük. Karizmatik avukat rolünü de Downey Jr.’dan daha iyi taşıyabilecek bir aktör olduğunu zannetmiyorum. Bu formüle HBO’nun verdiği sansürsüz, kreatif özgürlüğü de katacak olursak, başarısız olması çok zor olan bir proje olacağa benziyor.

Tabii henüz hiçbir detay veya tarihin açıklanmaması bu diziyi en azından 2017’nin sonlarına belki de 2018’e kadar göremeyeceğimize işaret ediyor.

True Detective kalitesinde (ilk sezondan bahsediyoruz tabi ki) ve Robert Downey Jr.’ın başrol oynadığı bir diziyi hangimiz görmek istemeyiz ki?

Yorumlar

Loading Facebook Comments ...