this-is-it-filmdoktoru“Michael Jackson’s This Is It” belgesel veya filmden ziyade dünyanın gelmiş geçmiş en iyi şovmeni olan Pop’un Kralı Michael Jackson’ın mükemmellik takıntısını, ne kadar kibar ve iyi kalpli bir insan olduğunu gösteren “This Is It” konseri hazırlık görüntülerinin bir kolajı.

“Thriller” albümünün ilk parçası olan “Wanna Be Startin’ Somethin'” ile başlayan “This Is It”, “Invincible” albümünden “Speechless” akapellası ve “Dangerous” albümünden “Jam” ile devam ediyor. “They Don’t Care About Us”ın yepyeni ve etkileyici bir şekilde montajlanmış kareografisi ise gerçekten büyüleyici. “Human Nature”ın ardından “Gilda” filminin ve Humphrey Bogart’ın içinde bulunduğu “Smooth Criminal” kolajı orjinal, eğlenceli ve hayran bırakıcı. Konser içeriğindeki diğer şarkılar ise şöyle: “The Way You Make Me Feel”, Jackson 5 klasikleri “I Want You Back”, “The Love You Save”, “I’ll Be There”, “Shake Your Body (Down to the Ground)”, “I Just Can’t Stop Loving You”, yeni 3 boyutlu açılış filmi ile “Thriller”, her zamanki mükemmel koreografileri ile “Beat It” ve “Billie Jean”, “Earth Song”, “Man In The Mirror”, “Heal The World” ve konser turuna adını veren parça “This Is It”.

Saygı duruşu niteliğindeki bu çalışmada Michael Jackson’ın neden gelmiş geçmiş en büyük müzisyen olduğu açık bir şekilde görülüyor. Olabildiğince sevecen ve saygılı bir şekilde etrafındaki ekibi yöneten MJ aynı zamanda mükemmelliyetçi tavrı, dansı ve müziği ile izleyenleri büyülüyor.

Özetlemek gerekirse “This Is It” konseri gerçekleşseydi gelmiş geçmiş en iyi konseri izleyebilecektik. Ve “Michael Jackson’s This Is It” bunu kanıtlar nitelikte.

with L.O.V.E

Yönetmen: Kenny Ortega
Süre: 111 dk.
Ülke: ABD

Yorumlar

Loading Facebook Comments ...