this-is-the-end-filmdoktoru“This Is the End / Buraya Kadar” açıkçası 2013’ün en ilginç filmlerinden biri. Tüm oyuncuların kendini oynadığı film kıyamet gününde geçiyor. İyilerin cennete çekildiği kötü insanların ise cehenneme dönen yeryüzünde Şeytan’la başbaşa kaldığı filmde karakterler iyi birer birey olmak için çabalamaya çalışıyorlar. Seth Rogen ve Evan Goldberg’in yönettiği “Buraya Kadar”ı konusunda bakmadın izlediğim için benim için kötü oldu; çünkü filmden beklentilerimi tam alamadım. Daha çok alışagelmiş bir komedi beklerken karşıma ucuz efektlerle bezenmiş zaman zaman fazlasıyla sulu bir komedi filmi çıkması benim için hayal kırıklığı oldu. Zaman zaman güldüm tabii; özellikle kopan kafayla futbol oynadıkları sahnede yarıldım. Ama o kadar yani, fazlası yok. Oyuncuların kendi kariyerlerine yapılan referanslar da bir o kadar güzel, ama fazla da abartılacak bir yanı yok.

Filmdeki sürpriz cameo’lar filmi ilginç kılıyor. Hiç beklemediğiniz yerden tanıdığınız biri çıkıyor. Kısaca filmdeki oldukça “rahat” hava oyuncuların her halinde belli. Sanırım bu sene pek yaratıcı film çıkaramayan Seth Rogen ve arkadaşları kafalarına ilk gelen fikri filme dönüştürmüşler. Ortaya çıkan sonuç ise ortada karışık. Belki günler geçtikçe fikrim değişebilir, ama şimdilik sonuç bu. 2013’e ait güzel bir komedi filmi arıyorsanız yine -şaşırtıcı bir şekilde- aynı konuyu işleyen yılın en iyi filmlerinden biri olan “The World’s End / Dünyanın Sonu”nu tek geçerim.

Yönetmen: Seth Rogen, Evan Goldberg
Senaryo: Seth Rogen, Evan Goldberg, Jason Stone
Oyuncular: Danny McBride, Paul Rudd, James Franco, Emma Watson, Jay Baruchel, Jason Segel, Seth Rogen, Channing Tatum, Jonah Hill, Michael Cera, Christopher Mintz-Plasse, Craig Robinson
Orijinal Müzik: Henry Jackman
Görüntü Yönetimi: Brandon Trost
Kurgu: Zene Baker
Süre: 107 dk.
Ülke: ABD

NOT: D+

Yorumlar

Loading Facebook Comments ...