batman-bad-blood-filmdoktoruDC bu sene “Batman: The Killing Joke / Batman: Öldüren Şaka”yla büyük hayal kırıklığı yaşatmış olabilir, ama “Batman: Bad Blood / Batman: Kötü Kan”la bu açığını neyse ki kapatıyor. “Son of Batman” filmiyle Batman’in Talia al Ghul’la olan oğlunu seyirciyle tanıştıran ve ardından “Batman vs. Robin”le oldukça kaliteli bir animasyona imza atan DC, izlemesi eğlenceli ve Batman evrenine katkı sağlayan bir animasyonla Batman hayranlarını mutlu etmeyi başarıyor.

Anime’i andıran çizimleriyle görsel açıdan daha keskin ve karanlık bir atmosfer sunan animasyonda Batman’in şüpheli ölümünden sonra pelerini devralan Nightwing ve Robin’in bu ölümü araştırmalarını izliyoruz. Film boyunca aynı onlar gibi sadece Batman’i merak etmekle kalmıyoruz aynı zamanda Batman’siz bir Batman animasyonunun sıkıntılarını da yer yer hissediyoruz. İkinci yarısıyla seviyeyi bir üste taşıyan animasyonda Batwoman’la beraber animasyon oldukça keyifli bir hale geliyor.

Kısaca, serinin ilgilenenlerine önerdiğim bir film olan “Batman: Bad Blood / Batman: Kötü Kan”, Batman’in yokluğuna rağmen izlemesi keyifli bir Batman bölümü olmuş. Yılın başarılı animasyonlarından.

Yönetmen: Jay Oliva
Oyuncular: Jason O’Mara, Yvonne Strahovski, Stuart Allan
Süre: 72 dk.
Ülke: ABD

NOT: B-

Yorumlar

Loading Facebook Comments ...